HAKKIMDA

08.2011 - HALEN

A.Z KÜLTÜR SANAT AJANSI / İSTANBUL Art Direktör

Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ağırlıklı olmak üzere; kurum için ajanslar tarafından üretilmiş basılı tasarımların tasarım ve reklamcılık kurallarına uygunluğunun kontrolü; yeni fikirlerin ve tasarımların üretilmesi, uygulanması için ajanslara yönlendirilmesi, iş ve üretim akışının planlanması.

12.2008 - 08.2011
(2 yıl, 8 ay)

AKIN OFSET / DENİZLİ / Grafik Tasarım Birim Sorumlusu

Ağırlıklı olarak ihracata yönelik, iç piyasaya da hakim; tekstil ambalaj ve katalog üretimi konusunda çalışan firmada, müşterilerin hedef pazarlarına göre ambalaj, -karton kutu, mikro kutu, kutu içi ürün föyü, asetat kutu, kutunun şekil olarak tasarımı, görsel tasarımı- kreatif çalışmalar, katalog ve ürün föylerinin tasarlanması, çeşitli barkod ve etiket çalışmaları, yurt dışından gelen tasarımların baskıya hazırlanması, fotoğraf çekimlerinin planlanması, baskı tesisinin üretim planlaması.

09.2007 - 11.2008
(1 yıl, 2 ay)

GONDOL PİZZA / DENİZLİ / Reklam Planlama / Franchise Koordinasyon

Pizza ve fast food sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin, franchise ve reklam koordinasyonunu sağlamak, müşteri ilişkilerini geliştirmek, tüm reklam görsellerini tasarlamak (broşür, insert, afiş, billboard, gazete ve dergi reklamları hazırlama, ürünlere ait profesyonel fotoğraf çekimi, araç giydirme vb.)

06.1999 - 07.2007
(8 yıl, 1 ay)

MERİDYEN AJANS / DENİZLİ / Yönetici Editör / Grafik Tasarım

Ağırlıklı olarak masaüstü yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren firma. Müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda özgün fikirler ve tasarımlar oluşturmak, baskıdan müşteriye teslime kadar geçen süreyi ve süreci kontrol etmek, satış personelini ürünlerimiz hakkında bilgilendirmek, geribildirimi koordine etmek.

06.1999 - 08.2000
(1 yıl, 2 ay)

PİRAMİT RADYO T.V. YAYINCILIK A.Ş. / DENİZLİ / Genel Yayın Yönetmeni

Yayın hayatına devam eden bir radyo istasyonunu sıfırdan yapılandırdım. Üniversite yıllarında radyo yayıncılığı ile uğraşmış olmam bu işte başarı şansımı artırdı. Radyonun ismi dahil her şeyini değiştirdim. Bir genel yayın yönetmeninden beklenenden daha fazlasını ürettiğime inanıyorum. Aslında bu iş benim ilk profesyonel yöneticilik tecrübemdir.

10.1994 - 03.1999
(4 yıl, 5 ay)

KENT AJANS / NİĞDE / Ürün Yöneticisi / Koordinatör

Mevcut piyasa koşularını en iyi biçimde değerlendirerek satışı son derece hızlı yapılabilir reklam projeleri üretme, geliştirme, pazara sunma, satış personelini takip etme, raporlama... 1994-2000 arası popüler reklam mecrası olan SANAYİ ve TİCARET REHBERLERİ'nin bir benzerini Niğde, Aksaray ve Nevşehir’de hazırlamıştık. Rehberde yer alan firma reklamların tasarımları, rehberin baskıya hazırlanması, reklam personelinin koordinasyonu görev alanım içindeydi. Üniversite eğitimim sırasında yarı zamanlı / tam zamanlı olarak çalıştım.

PROGRAMLAR

 • Adobe InDesignİyi
 • Adobe Illustratorİyi
 • Adobe Photoshopİyi
 • Corel Drawİyi
 • Auto CadBilgili
 • Quark ExpressDeneyimli
 • Mirosoft Officeİyi

EĞİTİM

 • Niğde Üniversitesi İ.İ.B. Fakültesi / İşletme
 • Cross Creative Academy
  KİŞİSEL EĞİTİMLER
 • DKD Kişisel Gelişim Eğitimleri
  (Hızlı okuma, Beden Dili, İkna Etme eğitimlerini de kapsayan diksiyon eğitimi)
 • Kısa Film Çekim Teknikleri: Başlangıç ve İleri Seviye
 • CV İNDİR